1.

Jak przygotować się do I wizyty?

1.  Spisz dokładnie swój jadłospis z ostatnich 3 – 4 dni z uwzględnieniem dni powszednich oraz wolnych od pracy. Nie zapomnij o przekąskach!
2.  Spisz dokładnie wszystkie przyjmowane przez Ciebie leki.
3.  Jeśli w ciągu ostatnich miesięcy wykonywane były u Ciebie badania diagnostyczne, zabierz ze sobą wyniki (np. lipidogram, profil tarczycowy, nerkowy, wątrobowy, glukoza, badanie moczu itp.)
4.  Na ok. 3 – 4 godziny przed wizytą nie pij dużej ilości płynów ani nie jedź obfitych posiłków.
5.  Nie nakładaj rajstop (w przypadku kobiet), ponieważ analiza składu ciała wykonywana jest na bose stopy.
6.  Przed wizytą nie kremuj rąk i stóp.

2.

Wywiad żywieniowy

Celem wywiadu żywieniowego jest poznanie Ciebie i ustalenie celu, który ma prowadzić na drogę powrotu do zdrowia i dbania o siebie każdego dnia.

Będziemy rozmawiali na różne tematy, ale podstawa to poznanie Twoich nawyków żywieniowych: tego czym doprawiasz potrawy, na jakich tłuszczach smażysz, ile pijesz w ciągu dnia i co, jaki rodzaj pieczywa wybierasz, czy są produkty bez, których nie wyobrażasz sobie dnia. Dalej porozmawiamy o twoich upodobaniach kulinarnych, nietolerancjach pokarmowych – jeśli coś o nich już wiesz, o czasie, który przeznaczasz na posiłki, obciążeniach w rodzinie.

Wywiad uzupełnimy wynikami badań laboratoryjnych, spisem stosowanych leków i suplementów.

Chcę wiedzieć jaką aktywność fizyczną wybierasz, jak wygląda Twój przeciętny dzień, a jak spędzasz wolne dni.

O Twoich doświadczeniach związanych z dbaniem o zdrowie, stosowanymi dietami, sprzętami, których używasz w kuchni, a może wcale nie Ty gotujesz.

Wyznaję zasadę, że im więcej rzeczy uda nam się ustalić na samym początku naszej współpracy, tym efektywniejsze i szybsze będą rezultaty. Tak jest – uwierz mi na słowo-😊

3.

Ocena aktualnych potrzeb i ustalenie piramidy celów

To bardzo istotny element naszego poznania. Bliska jest mi metoda sokratyczna, bo wiem, że o sobie samym to Ty wiesz najwięcej.

Dzięki swojej wiedzy chcę Ci dać możliwość przywrócenia ładu i porządku w Twoich relacjach z jedzeniem, a od tego już niewiele dzieli Cię od odzyskania tych stanów w innych aspektach życia. Pomagając Ci w tworzeniu planów zachowania gwarantuję, że wzmocnisz swoją skuteczność  i stopniowo odzyskasz kontakt z własnym ciałem i jego potrzebami.

Ustalimy cele, które spowodują, że odzyskasz władzę nad swoim życiem. Niektórzy z Was będą chcieli poznać tajniki zdrowego gotowanie, ale niektórym będą potrzebne namiary na miejsca, które tę  pracę bezbłędnie wykonają za Was. Niektórym z Was będzie potrzebna wiedza z zakresu „dietetycznych podstaw”, a niektórym ze sposobów oddzielenia emocji od jedzenia.

Jednak na pewno wszystkim ustalającym swoją piramidę celów i dotarcie do aktualnych potrzeb pomoże odpowiedź na kilka kluczowych pytań:

  • Kiedy chce zacząć?
  • Czy jest ktoś kto może mi pomóc i ktoś kto może mi przeszkodzić?
  • Co mam zmienić w pierwszej kolejności?
  • Czy moje przekonania będą mnie hamować czy wspierać?
  • Dlaczego moje dotychczasowe nawyki doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem teraz?
  • Po co mi to wszystko?